kolektív neon

Robiť ľudskoprávny aktivizmus je jednoducho drina. Ľudia, ktorí sú v ňom zainteresovaní, sú často unavení, vyčerpaní, mesiace a roky nevidia hmatateľné výsledky, topia sa v procesoch, zažívajú strach. A predsa je nesmierne dôležitý pre každú krajinu: je to efektívna ochrana pred svojvôľou, aj pred nečinnosťou, či mlčaním administratívnych a mocenských autorít. Zlepšuje kvalitu života množstva ľudí, ich pocit bezpečia, aj spravodlivosti. 

Je dôležité, aby tí, čo aktivizmus robia, mali možnosť nahliadnuť do jeho histórie – na taktiky, metódy a chyby svojich predchodcov a predchodkýň a aby mali miesta, kde dostanú starostlivosť – kde sú ľudia a informácie, ktorí rozumejú ich témam a chcú sa starať o tých, ktorí sa starajú o iných. 

Spolufinancovaný
Európskou úniou
Spolufinancované Európskou úniou v rámci projektu č. 101091634 – Impact Acceleration of Slovak CSOs. Vyjadrené názory a stanoviská sú názormi a stanoviskami autora/-ov a nemusia nevyhnutne odrážať názory Európskej únie alebo Európskej výkonnej agentúry pre vzdelávanie a kultúru (EACEA). Európska únia ani Európska výkonná agentúra pre vzdelávanie a kultúru za ne nezodpovedá.

#takekrehke – pdf brožúra

rozhovory o vytrvalosti, sile, vzdore a odolnosti
(a áno, aj o únave a toxických vzťahoch)
s tými, ktorí chránia práva iných

#takekrehke – podkasty

#takekrehke – s Veronikou Kolejakovou a Idou Želinskou o poradni pre ľudí z aktivizmu

 

#takekrehke – s Adrianou Mesochoritisovou o tom, aké je to chrániť práva žien

 

#takekrehke – s Ivanou Klimentovou o tom, čo je to vyhorenie

 

#takekrehke – s Hanou Fabry o aktivizme napriek desaťročiami